Trendy w makijażu zmieniają się w rytm kolejnych sezonów; niektóre są bardzo blisko samej mody uzupełniając wizje projektanta, podczas gdy inne funkcjonują jako odrębny byt. Tak czy owak, lato to ten moment, gdy nie potrafimy im się oprzeć. Nawet te najbardziej szalone i takie, które (pozornie) nie mają racji bytu w miejskiej dżungli, dostają zielone światło. Sprawdźcie, które nas zachwyciły i które chcemy wypróbować! 

Trendy w makijażu na lato 2018 - Glow

Choć dziś święci triumfy, nie jest wcale nowością. Ten trend korzeniami sięga lat 70. Główny cel to wydobycie trójwymiaru, dlatego naturalny, ale też ten celowo przejaskrawiony glow pojawia się wszędzie: na policzkach, powiekach, w kącikach oczu, na wargach, a nawet... za uchem! I to we wszystkich możliwych  barwach. Makijażyści maja do dyspozycji specjalne strzępione pędzle i nieskończoną ilość produktów, które często kładą warstwowo dla zmultiplikowania efektu. Zresztą samego rozświetlenia jest kilka odmian: luminous, wet, drench skin, wet skin, shiny – tyle na początek.

Nie chodzi o to, by dublować look retro. Chodzi o tamtą energię, ale bez konieczności używania tylu produktów, co wtedy. Dziś mamy do dyspozycji zupełnie inną technologię – mówi o kolekcji Mac Cosmetics Gordon Espinet, jeden z makijażystów pracujący przy pokazach. Pudry, po które sięgamy są kremowe, ale bardzo lekkie. Nawet gdy efekt jest mocny, kosmetyki nie obciążają skóry, a jedynie dają intensywne wykończenie. Metaliczna paleta w najnowszej kolekcji Maca pozwala grać na kontrastach, ma niesamowitą głębię i daje idealny błysk.  

Trendy w makijażu na lato 2018 - Ease

Ten trend to no make uplook podniesiony do 2 potęgi. Nie chodzi o to, żeby makijażu nie  było widać. Przewinie, on ma podkreślać nasze mocne strony i dawać coś jeszcze: coś ulotnego, trudnego do uchwycenia, ale jednocześnie takiego, że nie można odwrócić oczu od tak umalowanej twarzy. Rozświetlacz i wrażenie lekko mokrej skóry, rumieniec i kolorowy akcent na oku są jak najbardziej pożądane. Chodzi o poetycki, romantyczny look, a produkty maja wydobyć z twarzy to, co najlepsze. Jest jednocześnie bardzo lekki i naturalny, ale też bardzo wyrazisty. To ideał, któremu naturze nie udało się osiągnąć. 

Taki maksymalnie naturalny look, ale dopracowanej wersji to to, co jest najbardziej pożądane tego lata – mówi Sammy Mourabit. Subtelnie podkreślone policzki, muśnięte pigmentem powieki, lekko podkreślone brwi i dobre wyważenie między matem a blaskiem to kluczowe sprawy w tym sezonie – wskazuje za to Alex Box. Wśród nowości Maca znajdzie się m.in. eye gloss dający efekt mokrej powieki i ożywający twarz, który zestawiony z matowym wykończeniem jest jedną z ciekawszych letnich propozycji makijażystów marki.

Trendy w makijażu na lato 2018 - The New Black

Czerń, która poza okiem opanowuje tez usta? To bardzo silny trend i wbrew pozorom wcale nie zarezerwowany jedynie na wybiegi. Co podoba się w nim makijażystom? To, że kojarzy się z brudem, a więc czymś bardzo ludzkim, z pierwotną stroną natury. I tak działa na twarzy i ciele – pozwala wyeksponować indywidualne cechy, np. charakterystyczny kształt oka czy wysokie czoło. Wprowadza też nawiązania do subkultur i zapożyczenia historyczne, a także te związane ze sztuką. Zwłaszcza czerń nakładana gęstym pędzlem i wchodząca w interakcje z innymi mocnymi kolorami, np. czerwienią czy kobaltem – to po prostu zaproszenie do nieskrępowanej, trochę dzikiej zabawy. Na co dzień broni się przede wszystkim w wersji smoky eye.

Trendy w makijażu na lato 2018 - Clash

Taka zabawa z kolorem wymaga nie tylko wyobraźni i precyzji, ale też szalonej odwagi - trzeba mieć w sobie coś z artysty, by zdecydować się na taki look. Niezależnie czy zdecydujemy się na zaskakujący akcent na powiece, czy niemieszczący się w gamie różu blush, ten gest niezmiennie wywołuje radość i pozwala dotrzeć do najgłębszych pokładów dziecięcej beztroski. Wybiegi tego lata to festiwal szalonych wzorów i prawdziwej niczym nieskrępowanej twórczości na twarzach i ciałach modeli. Elektryzujące oranże w opozycji do kobaltów, wibrująca czerwień obrysowana soczystą zielenią – to naprawdę mocny statement. Paleta Mac Cosmetics pozwala na prawdziwy akt twórczy: kremowe wielokolorowe kredki do oczu, które świetnie funkcjonują w towarzystwie cieni o różnych konsystencjach czy chłodne cienie, które mają pierwszeństwo w tym sezonie - to baza naszej letniej kosmetyczki.