Open'er Festival 2018 co roku przyciąga największe gwiazdy muzyki z całego świata. Na tegorocznej edycji wystąpią Arctic Monkeys, Depeche Mode, Gorillaz i Bruno Mars w roli headlinerów. Oprócz wspomnianych artystów, którzy są bez wątpienia punktem obowiązkowym do zobaczenia (i posłuchania) na Open'erze, lineup festiwalu jest różnorodny i zapewnia wykonawców z różnych nurtów muzycznych. W tym roku organizatorzy zaprosili więc hip-hopowych wyjadaczy, m.in. Post Malone'a, Migos czy Vince'a Staplesa, a także przedstawicieli muzyki elektronicznej, takich jak Years & Years, Massive Attack i . Miłośnicy spokojniejszych rytmów również znajdą coś dla siebie, ponieważ na scenie Open'era wystąpi m.in. Nick Cave z zespołem.

Jak co roku na jednym z największych festiwali muzycznych w Polsce nie zabraknie silnej reprezentacji rodzimych artystów. Wśród nich znaleźli się m.in. Dawid Podsiadło, który zagra pierwszy koncert od ponad roku na głównej scenie Open'era, a także duet Taconfide, czyli Taco Hemingway i Quebonafide ze swoją wspólną płytą SOMA 0,5 mg. Na pozostałych scenach, czyli Tent i Alter Stage zagrają również Otsochodzi, PRO8L3M, Rasmentalism, Kortez i zespół Coals. Ale to nie wszystko. Aler Art przygotował dla nas niespodziankę i poinformował, że rodzimą reprezentację zasili aż kilkunastu nowych muzyków.

Open'er Festival 2018: cały line-up >>>

Polscy artyści na Open'er Festival 2018

Organizatorzy ogłosili dokładnie 12 nowych wykonawców, którzy zagrają na festiwalu w Gdyni. Wychodząc z założenia, że letnie festiwale to również czas odkrywania nowych artystów, na scenie Firestone Stage wystąpią utalentowani wykonawcy, którzy nie tak dawno zaczęli swoją przygodę z muzyką, a już zdążyli wprowadzić trochę zamieszania na polskiej scenie. Już na początku lipca na Open'erze usłyszymy: Rosalie., Paulinę PrzybyszSONARKasię LinsBarbarę WrońskąLornixesFFRANCISBARANOVSKiGang ŚródmieściePepe. i zwycięzcę konkursu Firestone Headliners of TomorrowWojtka Szczepanika. Z kim widzimy się pod sceną?