Ta kwestia jest nierozstrzygnięta i mimo że zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy tej tezy mają gotową odpowiedź ( i co ciekawe, zarówno jednym jak i drugim trudno odmówić racji), okazuje się, że sprawa wcale nie jest taka prosta, jak mogłoby się zdawać. 

ZOBACZ TAKŻE: Dior stworzył tańszą linię kosmetyków ze specjalną dedykacją dla Millenialsów! >>>

Na Twitterze jakiś czas temu wywiązała się ciekawa dyskusja w tym temacie. Jeden z użytkowników napisał, że „Mężczyźni wolą kobiety bez makijażu” nie spodziewając się najpewniej niczego więcej poza uzasadnionymi za i przeciw. Tymczasem niespodziewanie forum zostało opanowane przez kobiety. I co się okazało?  Zabrakło oczekiwanych wyrazów ulgi w związku z wspominanym twierdzeniem, czy obrony takiego stanowiska. Przeciwnie. Założyciela wątku dosięgnął zmasowany (i nie da się ukryć - trochę uzasadniony) hejt, a tytułowe hasło zostało totalnie zbojkotowane.

To mój wybór – maluję albo nie tylko dla siebie i nie interesuje mnie opinia mężczyzn.

Mówmy o faktach. A fakt jest taki, że mam gdzieś to co o make-upie myślą mężczyźni.

To była dominująca narracja – żadna z wypowiadających się kobiet nie zgodziła się na to, by kwestię makijażu, a więc uogólniając – tego, jak wyglądamy, czy do czego aspirujemy w tym temacie – traktować jako coś, co miałoby być związane z mężczyznami. Zgodzicie się, że trudno odmówić im racji?

ZOBACZ TAKŻE: Tych marek kosmetycznych nie ma w Polsce, a oddałybyśmy wszystko, żeby były w zasięgu ręki >>>