Emma Stone (znowu) przefarbowała włosy na blond, Justin Theroux włożył perukę, a Jonah Hill zrzucił kilkanaście(!) kilogramów. Metamorfozy tej zdolnej aktorskiej trójki już niebawem zobaczymy w serialu Maniac, nowej oryginalnej produkcji Netflix. Za kamerą stanął reżyser Jane Eyre oraz innego serialowego hitu, DetektywCary Joji Fukunaga (nowy reżyser 25. filmu o Jamesie Bondzie, który zastąpił Banny'ego Boyle'a), natomiast twórcą serialu jest Patrick Somerville, mający na swoim koncie m.in. scenariusz serialu Pozostawieni, także z Justinem Theroux w obsadzie. 

Maniac - nowy serial Netflix. O czym będzie? 

Maniac to historia dwojga nieznajomych, Annie Landsberg (Stone) i Owena Milgrima (Hill), biorących dział w tajemniczym badaniu farmaceutycznym. Każde z nich z jakiegoś powodu decyduje się na taki eksperyment. Annie jest rozczarowana swoim bezcelowym życiem i nie potrafi ułożyć swoich relacji z matką i siostrą. Z kolei Owen, piąty z kolei syn bogatego przedsiębiorcy z Nowego Jorku, zmaga się z niepotwierdzoną diagnozą schizofrenii. By w ich życiu pojawiła się szansa na zmianę, Annie i Owen decydują się na poddanie się radykalnej terapii lekami. Jej twórcą jest doktor James K. Mantleray (Theroux), który uważa, że jest w stanie wyleczyć każdy aspekt ludzkiego umysłu, począwszy od choroby psychicznej po złamane serce. Zachęcona przez niego dwójka głównych bohaterów wraz z innymi nieznajomymi udaje się do siedziby Neberdine Pharmaceutical and Biotech na trzydniowy test leków. Ten, według zapewnień, ma na dobre wyleczyć wszelkie dolegliwości pacjentów i co ważne - nie powodować żadnych efektów ubocznych. Niestety, tak się nie dzieje...

Serial Fukunagi liczy 10 odcinków, a cały sezon jest już dostępny na Netflix! Poniżej możecie obejrzeć fragment jednego z odcinków. Obejrzycie całość? 

ZOBACZ TAKŻE: Nowe polskie seriale, które zobaczycie w telewizji jesienią 2018