Na powrót Dawida Podsiadło czekałyśmy z wielką niecierpliwością. Pod koniec 2016 roku artysta po 4 latach obecności na scenie muzycznej ogłosił, że robi sobie przerwę od nagrywania i koncertów. Po wydaniu dwóch solowych albumów, debiutanckiego Comfort and Happiness oraz Annoyance and Disappointment, które odniosły ogromny sukces sprzedażowy, Dawid zdobył wielu fanów i uznanie krytyków. Jednak popularność oraz to, że pracował bez przerwy odkąd zdał maturę, przytłoczyło go i postanowił odpocząć. Kilka miesięcy po wycofaniu się z życia zawodowego i publicznego, napisał post na Facebook'u, który zaniepokoił jego fanów. Wyznał w nim, że czuje się przygnębiony i zagubiony, jednak chwilę później wyjaśnił, że wszystko jest dobrze, a on próbuje odnaleźć się w nowej sytuacji z dala od reflektorów.

Po 1,5 rocznej nieobecności Dawid Podsiadło wraca w pełni sił. Artysta stopniowo dzielił się z nami projektami, w którym wziął udział, a pierwszą rzeczą był utwór TamagotchiTaconafide, do którego dograł swoją zwrotkę. Następnie Dawid pojawił się gościnnie na płycie Flirtini, gdzie zaśpiewał wspólnie z Bitaminą piosenkę Nikt. Kilka tygodni temu dotarła do nas kolejna wspaniała wiadomość. Podsiadło zaangażował się w Męskie Granie, w ramach którego powstał Początek, nagrany z Krzysztofem Zalewskim i Kortezem. A na początku lipca, dokładnie 7.07 zagra pierwszy od dawna koncert na Open'erze!

Open'er Festival 2018: cały line-up >>>

W związku z opublikowaniem nowego materiału, Dawid usunął z Instagrama wszystkie zdjęcia. Premierę trzeciego solowego albumu Dawida Podsiadło zaplanowano na jesień, jednak dokładna data nie jest jeszcze znana. Nie wiadomo także, jak będzie zatytułowana płyta. Artysta zdradził jednak, że wszystkie utwory na krążku będą po polsku, a autorem każdego tekstu jest on sam. Zapowiedział także trasę koncertową, promującą nowy materiał. Już nie możemy doczekać się, aby posłuchać kolejnych piosenek, ponieważ Małomiasteczkowy rozbudził nasz apetyt na więcej. Posłuchajcie piosenki poniżej. Dawid, witaj z powrotem!