Musimy przyznać, że nie należymy do fanek tradycyjnej wersji botoksu i najprawdopodobniej nigdy nie zdecydujemy się na ten zabieg. Ale kto wie, może bardziej przypadnie nam do gustu botoks na włosy? Okazuje się, że ma on wiele zalet i świetnie odżywia nasze włosy. Opinie na temat botoksu dla włosów są podzielone - wiele osób nie decyduje się na ten zabieg w obawie o swoje zdrowie. Jednak toksyna botulinowa, z której wytworzony jest botoks, podana w odpowiedniej ilości jest całkowicie bezpieczna. Poza tym, fryzjerzy oraz styliści wypowiadają się pozytywnie na temat botoksu na włosy, a ich opinia jest tutaj chyba kluczowa.
 

Co to jest botoks na włosy?

Botoks na włosy to zabieg, a właściwie cała kuracja regenerująca włosy zniszczone częstym farbowaniem, zmianą diety, a także brakiem kontaktu z promieniami słonecznymi. Polecana jest szczególnie osobom, których włosy są przesuszone, matowe i łamliwe. Efekty zabiegu widać od razu i utrzymują się one do około 10 myć. Włosy, na których został zastosowany botoks stają się bardziej elastyczne i po prostu zdrowsze.
 

Jak wygląda ten zabieg?

Pierwszym etapem jest umycie głowy specjalnym szamponem, który otworzy łuskę włosa i przygotuje nas do zabiegu. Następnie, fryzjer za pomocą strzykawki nakłada specjalne serum - botoks na skórę głowy, który poprawi kondycję naszych włosów. Kolejno - nakłada maskę. Jej zadaniem jest zamknięcie łuski włosa razem ze wstrzykniętymi substancjami.
 

Botoks na włosy - cena i czas trwania zabiegu

Cały zabieg nie trwa długo. Potrzebujecie jedynie 40 minut na jego wykonanie. Cena tego zabiegu też jest dość korzystna. Za botoks na włosy zapłacimy około 60 zł, w zależności od ich długości. Nie jest źle, prawda?

ZOBACZ TAKŻE: Zostawiacie napiwki u fryzjera i kosmetyczki? Oto wszystko, co powinniście na ten temat wiedzieć